File Kumaş

    Henüz bu kategoride bir ürün bulunmuyor.

File Kumaş Nedir? File Kumaş Fiyatları

File Kumaş Nedir?


File kumaş çeşitli büyüklükte delikli bir görünüme sahip, deliklerinin büyüklüğüne göre bakıldığında arkasını gösteren kumaşlardır. File kumaşlar raşel örme yöntemi ile örülmektedir. İstenen renk ve değerlerde üretimi yapılır. Stoklarımızda 30 renk üzeri file kumaşı mevcuttur.


File Kumaş Fiyatları

File kumaş fiyatları belirlemede en önemli etken gramajlarıdır. İplik ticareti dolar kuru üzerinden gerçekleştiği için file kumaş fiyatlarını da etkilemektedir. File kumaş fiyatları kış aylarında kullanımı azaldığı için durağanlık göstermektedir. Yüzde yüz polyester malzemeden üretilmektedir. 


File Kumaş Çeşitleri

Astarlık file kumaş ve Elbiselik file kumaş olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Tüm spor malzemelerinde kullanılabilen bir üründür. Kullanım alanı çok geniş kumaşlardan bir tanesidir. Sportif kıyafetlerde astar olarak kullanımı yaygındır. 


Takım formalarında gördüğümüz iç kısımdaki filelerdir. Şapkaların içlerinde ve bazı bölümlerinde hem astar hemde tasarım olarak kullanılmaktadır. Çantalık file kumaş olarak da tercih edilebilir. Okul çantası, spor çantası, valiz, bavul gibi eşyalarda astar, cep ve bölme olarak kullanılmaktadır.


Kadın-erkek sırt ve kol çantalarında da iç alanı bölümlendirmek amacıyla tercih edilen kumaşlardır. İç giyim ve fantezi iç giyim tekstil ürünlerinde de kullanılır. Kaban ve montlarda da astar kumaş olarak kullanılır.


Ayrıca park beşik, oyun çadırı ve bebek arabalarında kullanılmaktadır. Otomobillerde ise cep koltuk kılıfı koltuk arkası cep ve güneşlik olarak ta kullanılır. Sandalye, sehpa ve diğer ev aksesuarlarında şık bir görünüm için file kumaşlar tercih edilir. 


File kumaşı elbise yapımında da çok tercih edilir. File kumaşı elbiseyi bir mezuniyet balosunda görebilirsiniz. Söz, düğün, nişan veya özel akşamlarda giyilen kıyafetlerde ve abiye elbiselerde de file kumaşı kullanılmaktadır.


Ürettiğimiz File Grupları:

3x1 file,

2x2 file,

5x1 file,

11x1 file,

baskılı file çeşitleri.


 Benzer Yazılar: Polar Kumaş, Jarse Kumaş, İnterlok Kumaş


File Kumaşı Satın Al - Zeytinburnu File Kumaş - elbiselik file kumaş - pamuk file kumaş - çantalık file kumaş - sert file kumaş - polyester file kumaş - polyester file kumaş fiyatları - lastikli file kumaş