Polar Kumaş

Polar Kumaş Nedir

Polar kumaş nedir? Polar kumaş yumuşak, dolgun sıcaklık hissi veren, dayanıklı ve hafif olan örme kumaşlara denir. Yumuşaklığı ve kullanım amacı itibari ile çok yönlü kullanılmaktadır. Yumuşak polar kumaş, dokusu, antibakteriyel ve antipilling yapısı ile çok yaygın ve tercih edilen bir üründür.

 

Polar kumaşlar istenen renk ve değerlerde üretime müsaittir. Polar kumaş renkleri 60 a varan seçenekleri ile stoklarımızda en çok bulunan ürünümüzdür.

Polar Kumaş Fiyatları

Polar kumaş fiyatları gramaj ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Polar fiyatları günlük kur üzerinden belirlenir. Bu durumun sebebi yurt dışı kaynaklı iplik alımlarıdır.


Polar kumaş fiyatları mevsimsel olarak çok bir farklılık göstermemekle birlikte kış aylarında kullanımı artmaktadır. Yüzde yüz polyester malzemeden üretilmektedir.


Ürünlerimiz toptan polar kumaş olarak satılmaktadır. Polar kumaş metre fiyatı verilmemektedir. Polar kumaş kilo fiyatları ve ucuz polar kumaş için arayınız.

Polar Kumaş Çeşitleri

Antipilling polar kumaş, astarlık polar kumaş ve traşlı polar kumaş olmak üzere 3 çeşiti mevcuttur. Polar kumaşlar genellikle swit ve kazak tarzı elbiselerde kullanılır. Kullanım alanı yaygın olduğu için POLAR isimli kapişonlu kıyafetler vardır.


Kapşonlu polar, polar fermuarlı hırka ve polar sweatshirt ürünleri yüzde yüz polar kumaştan üretilmektedir. Kamusal alanda askeri polar mont ve sağlık sektöründe paramedik polar olarak tercih edilir.


Polar mont ve kaban tarzı kışlık ürünlerin iç kısımlarında astar olarak da kullanılmaktadır. Ev tekstili ve dekorunda koltuk örtüsü, minder kılıfı gibi alanlarda tercih edilir. Kadın polar ve polar erkek giysileri vardır.


Çocuk giysilerinde de çokça gördüğümüz bir üründür. Kış aylarının vazgeçilmezleri şapka, bere, eldiven ve şal ürünlerinde %90 oranında kullanılmaktadır. Polar battaniye olarak da üretimi gerçekleşmektedir.

Polar Kumaş Özellikleri

Sıcak tutar,

Bakteri taşımaz ve üremesine izin vermez,

Ütü gerektirmez,

İstenilen sıcaklık ayarında yıkanabilir,

Kuru temizleme istemez,

Çekme veya salma yapmaz,

Kir tutmaz,

Çabuk kuruma özelliği düşüktür,

Likralı olarak esnek üretimi mümkündür,

Vücut ısısının dışarı çıkmasını engeller,

Terleme oluşturabilir, 

Boncuklama yapmaz. 


Sıkça Sorulan Sorular 

-Polar kumaş eni kaç cm ?

Firmamızda üretilen 170 cm 'dir. İstenildiği takdirde 180cm olarak üretilmesi mümkündür.

-Polar kumaş boyanır mı ?

Polar kumaş istenilen renk ve gramajda boyanır ve kısa terminlerle teslim edilir.

-Polar kumaş nasıl yapılır

Polar kumaşı polar hale gelmeden önce düz bir kumaştır.  Makine içerisine giren kumaş uçları tığ şeklinde olan iğneler vasıtası ile çekilerek koparılmaktadır. Koparılan iplerin uçları kumaşın özelliği ile papatya misali açılmakta ve polar kumaşı oluşturmaktadır. Daha sonra bu kumaşın koparılan iplerinin boyutlarının eşit olması için traş edilmektedir.


Benzer Yazılar: File Kumaş, Jarse Kumaş 


Ucuz Polar Kumaş - Polar Kumaş Zeytinburnu - Yumuşak polar kumaş - Kadife polar kumaş fiyatları - Pijamalık polar kumaş - Polar kumaşçılar - Polar kumaş satan yerler - Polar kumaş renkleri