Jarse Kumaş

    Henüz bu kategoride bir ürün bulunmuyor.

Jarse Kumaş Nedir? Jarse Kumaş Fiyatları

Polyester Jarse Kumaş

Polyester Jarse Kumaş Ürün Detayı ve Görselleri

Jarse Kumaş Nedir

Jarse nedir? Jarse kumaş ne demek? Nerelerde kullanılır tüm bilgileri en açık şekilde sizlere yazacağım.

Jarse kumaşlar her iki yüzü aynı görünümlü sık bir yapıya sahip daha stabil örme kumaşlardır. Genellikle jarse astar, jarse forma, abiye dikiminde kullanılmaktadır. Jarse kumaşlar başka bir kumaşa veya deriye lamine edilerek te çok kullanılan yaygın bir üründür. Jarse kumaş, kumaş kullanılan herhangi bir alanda kullanılabilmektedir.


Aksesuar süslemesi ve dekor olarak da çok tercih edilen bir kumaştır. Sağlamlığı bakımından dayanıklı bir kumaştır. İstenilen renkte üretilmesi mümkündür. Kumaş yıkanması sonucu küçülme veya büyüme gerçekleştirmez. Likralı jarse kumaş üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Tekstil sektöründe desenli jarse kumaş en çok tercih edilen kumaşlardandır. Aynı zamanda jarse astar olarak kullanımı da gerçekleştirilmektedir.


Jarse Kumaş

 Jarse Kumaş Fiyatı

Jarse kumaş fiyatı belirlenirken iplik maliyetleri, örme maliyetleri, lojistik maliyetler etkili olmaktadır. Jarse kumaş fiyatı belirlenmesi tüm etkenler sonucu ortaya çıkar. Ülkemizde iplik üreticilerinin azlığı ve tedarik nedeniyle çoğu örme kumaşçılar iplik ithal etmektedirler. İthal edilen iplikler örülerek jarse kumaş haline getirilir.


Bu işlemden sonra bu kumaş istenilen renge boyanmaktadır. Çoğu firmanın tüm işlemleri yapacak sistemi olmadığı için bazı aşamalarını farklı bir firmaya yaptırmaktadırlar. Bu işlemlerin gerçekleşmesi, takibi, lojistik ve pazarlama gibi etkenler jarse kumaş fiyatı üzerinde etkisi vardır.

Jarse Kumaş nerelerde kullanılır?

Jarse kumaş nerelerde kullanılır? Jarse kumas elbise, iç giyim, mont, hırka, etek ürünlerinde kullanılmaktadır. Kadın ve çocuk giyim de çoğunluk olarak tercih edilir. Bebek kıyafetleri ve bebek eşyalarında da kullanımı yaygındır. Üründe ki poliüretan lifleri sayesinde ürün dayanıklılığı artmaktadır. Kalın jarse kumaş ve simli jarse kumaş çocuk giyiminde en çok tercih edilen kumaşlardandır.


Jarse Kumaş Fiyatları


Ayrıca ipek jarse kumaş rahatlık ve konfor isteyenler tercih etmektedir. Ancak ipek jarse kumaş çok pahalıdır ve az bulunur. Genç ve yetişkin giyiminde mont gibi eşyalarda jarse astar kullanılır. Jarse astar fiyatları jarse kumaş fiyatı ile aynıdır. Yetişkinler için özel günlerde giyilebilen jarse elbise çeşitleri çok fazladır. Jarse elbise üretimi ülkemizde çok yaygındır.


Bazı iç giyim kıyafetleri pamuklu jarse ile üretilmektedir. Pamuklu jarse kumaş en çok bursa ve istanbulda üretilmektedir. Tercih edilen renk siyah jarse kumaş ve krem jarse kumaştır. Jarse kumaş renkleri ve çeşitleri stoklarımızda mevcuttur. İstenen renk ve değerlerde kısa terminlerle üretilir. Güçlü stok ve hızlı üretim kabiliyeti, hızlı servis ile imalatçılarımızın taleplerine cevap veriyoruz. Jarse ve diğer tüm kumaşlarda toptan satış hizmeti sunmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular:

-Krep jarse kumaş nedir?

Krep Kumaş yün ve ipekten üretilmekte iken artık polyester ile de üretilen dökümlü, sık yapıya sahip kumaşlardır.

-Pamuk mu daha iyi modal mı?

Modal ter tutma özelliği ile kaliteli olsa da orjinali olan pamuğu taklit etmektedir. 

-Atlas kumaş elbise esner mi?

Atlas kumaş daha çok abiye ve tarzı elbiselerde kullanılmakta olup esneme oranı düşüktür. 

-Simli jarse kumaş nedir?

Parlak simler eklenerek oluşturulan jarse kumaş çeşididir.

-Likralı jarse kumaş nedir?

Esnek bir yapıya sahip uzama ve genişleme oranları yüksek olarak üretilen jarse kumaşlara likralı jarse kumaş denir.


Forma kumaşı - Carse - Jersey Kumaş

Benzer Yazılar: Polar Kumaş,  Traşlı Polar,