İnterlok Kumaş

    Henüz bu kategoride bir ürün bulunmuyor.

İnterlok Kumaş Nedir

İki hazneli dairesel tekstil makinelerinde, iğnelerin bir birine karşı ve dikey olarak konumlandırılarak üretilen iki yüzlü kumaşa denir. 


İç giyim, kışlık, yazlık, spor kıyafetleri, pijama, tıbbi elbiseler ve bir çok yerde kullanımı yaygındır. İnterlok kumaşlar jarse yada astarlık kumaş olarak çeşitli formalık ürünlerde kullanılır. Astar olarak da kullanılmaktadır. Pamuklu interlok kumaş ile ise bebek kıyafetleri üretilmektedir.


Farklı yüzlerin ve farklı tabakaların basınç, ısı ve yapıştırıcı  ile birleştirilmesine laminasyon denir. İnterlok kumaşlar çeşitli dokuma kumaşlarda laminasyon uygulanarak kullanılır. Etek astarı ve elbiselerde astar olarak kullanılmaktadır. Deri malzemelerde deri altına da lamine edilmektedir. İnterlok kumaşlar istenilen renklerde üretilmektedir. Polyester, Mikro polyester, Makro polyester, Dry Touch çeşitleri bulunmaktadır. Yıkamaya karşı dayanıklığı yüksektir. Standart boylara sahiptir. Çekme ve sarkma görülmez. Değişik derecelerde yıkanabilir. Farklı sektörlerde de kullanımı vardır. Tişört, şort, askeri malzeme, eldiven ve şapka yapımında da kullanılmaktadır. Yumuşak yüzeyi sayesinde bebek giyiminde çokça tercih edilmektedir. Yumuşak dokunun arandığı giyim eşyalarında kullanımı tercih edilebilir. Çift yüzey aynı görünüme sahiptir 

İnterlok Kumaş Özellikleri

*Her iki yüz birbiri ile farklılık göstermez

*Tek düze üretilir desen çeşiti azdır.

*Traşlı denilen sistem ile pürüzü yoktur.

*İpliklerin örülme arası sıkıdır.

*Sarkma, çekme vb olumsuzluklar yaşanmaz.

*Mukavemeti güçlüdür.

*Yüksek gramaja sahiptir.

*Sıcak tutma özelliği yüksek kumaşlardan bir tanesidir.


İnterlok Kumaş Fiyatları

İnterlok kumaş fiyatları günlük kur üzerinden belirlenmektedir. Metre veya kilo olarak parça satışı mevcut değildir. Bu kumaşlar çelik interlok kumaş veye çelikli interlok kumaş olarak da bilinmektedir. Ucuz interlok kumaş satın almak ve elik interlok kumaş fiyatları için arayınız 

Ribana kumaş ile ayırt edilmesi zordur. Ribana kumaş çeşitleri arasında da ayırt etmesi güçtür. En çok tercih edilen renkleri ten rengi interlok kumaştır.

Sıkça Sorulan Sorular:

-İnterlok kumaş terletir mi?

+Terletme oranı polar kumaşlara göre daha düşük bir kumaştır. 

-İnterlok kumaş sağlıklı mı?

+İnterlok kumaşlar son derece sağlıklıdır. 

-İnterlok kumaş esnek mi?

+İnterlok kumaşlar esneklik açısından Jarse kumaşlara göre daha düşüktür. Esnek kumaş aranıyor ise tercih edilmemelidir.

-İnterlok kumaş yazlık mı?

+İnterlok kumaşlar yazlık ve kışlık tüm ürünlerde kullanılabilmektedir.


Sıcak Tutma Özellikli Tavsiye Kumaşlar: Polar Kumaş, Traşlı Polar


İnterlok Kumaş  satın al - İnterlok Kumaş Çeşitleri - Çelik interlok kumaş - Zeytinburnu interlok kumaş